Časté otázky

Časté otázky, kladené ohľadom našich prírodných produktov a naše odpovede na ne:

Kto je distribútor a výrobca?

  • Distribútorom bolo do marca 2023 občianske združenie Orbis Pictus Art. Od marca 2023 je distribútorom a predajcom týchto produktov sesterské občianske združenie Ozopa.sk, ktoré výťažok z predaja produktov využíva na podporu svojich aktivít. Výrobcom sú tradiční ľudoví liečitelia z oblasti stredného Slovenska. Produkty sú vyrábané na Slovensku.

Sú tieto produkty liečivami?

  • Nie, tieto produkty sú iba doplnkami životného štýlu na báze tradičných ľudových receptov z minulosti. Kedysi sa ľudia napríklad pri bolestiach kĺbov natierali domácou pálenkou alebo pri zápale priedušiek kačacou, či husacou masťou. A, samozrejme, nešlo tiež o liečivá.

Môžem tieto prípravky používať zároveň s liekmi alebo inými prípravkami?

  • Áno, masť aj tinktúry je možné užívať aj pri užívaní predpisových liekov, doplnkov výživy a podobne, nakoľko je ich použitie len vonkajšie a ide čisto o prírodné produkty, bez akýchkoľvek známych kontraindikácií.

Aké je zloženie týchto produktov?

  • Základom Konopnej masti je čistá, vysoko kvalitná bravčová masť a liečivé látky z rastlín technického konope ( zákonom povolených na pestovanie ). Základom Tinktúr proti kŕčom, oparom a Tinktúry na uvoľnenie je kvalitný šesťdesiat percentný alkohol a výťažky z rastlín čelade Alliaceae, vyznačujúce sa predovšetkým vysokým obsahom dôležitých minerálnych látok, ako sú napríklad horčík, draslík, vápnik, mangán, železo, meď, jód a ďalšie.

Prečo je základom Konopnej masti bravčová masť?

  • Bravčová masť je prirodzeným nosičom bylinných extraktov, ktorý sa používa v ľudovom liečiteľstve od nepamäti. Jej vstrebateľnosť je, narozdiel od rôznych vazelín stopercentná a na účinnú aplikáciu postačuje omnoho naniesť omnoho menšie množstvo. Ľudský organizmus takúto masť dokáže bezo zbytku vstrebať a spracovať v nej obsiahnuté látky. Zo živočíšnych tukov je cenovo najdostupnejšia, pokiaľ by bola nosičom napríklad masť kačacia, bola by cena produktu podstatne vyššia.

Ako dlho mi vydrží jedno balenie?

  • Pri dodržiavaní návodu jedno balenie, tj. kelímok s obsahom 30 gramov masti vydrží spravidla dva až tri mesiace, je to, samozrejme, závislé od veľkosti plochy, ktorú natierame. Pokiaľ napríklad natierame obidve kolená dva krát denne, mala by nám masť vydržať zhruba štvrť roka.

Aká je cena? ( Je to drahé? )

  • Vzhľadom na vysokú účinnosť masti a tinktúr sú ceny pre zákazníka veľmi priaznivé, napríklad pri používaní Konopnej masti je to len niekoľko eur mesačne, čo sa s cenami iných, bežne predávaných, produktov pri ich účinnosti nedá porovnávať. Taktiež napríklad pri Tinktúre proti kŕčom, ktorá je jediným okamžite účinkujúcim prípravkom na trhu. Alebo pri Tinktúre proti oparom, ktorej bežne dostupné iné, podobné prípravky stoja dvoj a viacnásobok ceny za rovnaké alebo menšie množstvo. Konkrétne ceny našich produktov sú uvedené v záložke PRODUKTY, v záložke OBCHOD a v jednotlivých podrobných popisoch každého produktu.

Funguje to aj ako prevencia?

  • Áno, napríklad Tinktúra proti kŕčom a Tinktúra proti oparom fungujú aj ako prevencia. V prvom prípade treba tinktúru aplikovať pravidelne na miesta vzniku kŕčov a v druhom na miesta vzniku oparov.

Pokiaľ budem chcieť produkt zakúpiť po jeho spotrebovaní znova, kde a ako to môžem urobiť?

  • Na etiketách je adresa webovej stránky distribútora a na priloženom letáku s návodmi sú uvedené aj ďalšie kontakty. A, samorejme, je možné produkty objednať priamo tu: OBCHOD.

Čo keď budem mať neskôr ďalšie otázky?

  • Na priloženom letáku je e-mailový aj telefonický kontakt a na etikete je webová adresa stránky distribútora. Otázky môžete napísať aj do komentárov, dole na stránke PRODUKTY. Túto stránku Časté otázky priebežne aktualizujeme o nové podnety a dotazy. Ozvite sa nám a my vám radi vaše otázky zodpovieme.

A ešte záverom – kontaktovať nás môžte aj na našej Facebookovej stránke https://www.facebook.com/ozopa.sk, kde tiež odpovedáme na vaše časté otázky.

Ozopa.sk o.z.